18 °C Online vstupenky
Fínska sauna

Fínska sauna

Fínska sauna

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 – 30 %) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do nemalej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 – 2 °C.

Zvýšené prekrvenie a prehriatie môže zlepšovať pohyblivosť svalstva a kĺbov, poprípade znižovať bolesti. Vyššia teplota aktivizuje činnosť mazových žliaz, kedy dochádza aj k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má podstatný kozmetický význam. Sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia.

Účinky: relaxácia, regenerácia, posilnenie imunitného systému, celková fyzická a psychická úľava.

Fínska sauna
Ochladzovací bazén

Ochladzovací bazén

Ochladenie tela po horúcom saunovaní je nevyhnutnou súčasťou otužovania organizmu. Pri ponorení do bazéna sa sťahujú cievy, zvyšuje sa krvný tlak, čo pôsobí doslova ako cievna gymnastika. Po ukončení ochladzovania sa dostaví príjemný pocit uvoľnenia a relaxácie.

Účinky: regenerácia, relaxácia, posilnenie imunitného systému, celková fyzická a psychická úľava

Otváracie hodiny

Štvrtok - Piatok 16:00 - 20:30
Sobota - Nedeľa 11:00 - 20:30

Saunovanie sa nedoporučuje:
po požití alkoholu, osobám s vysokým krvným tlakom, osobám trpiacim kožnými a respiračnými chorobami, so srdcovými ťažkosťami, nádchou, chrípkou, alergikom a pod…

Zdielať na Facebooku Zdieľať na X
Bazény Ďalej Galéria Ďalej Cenník Ďalej